shadow

Çin’de yüzlerce köpek pişirilmeye ramak kala aktivistler tarafından kurtarıldı. Çinli aktivistler, köpeklerin kapatıldığı kafesleri taşıyan kamyonu yarı yolda durdurdu. İçerisinde 505 köpeğin 156 kafese sığdırıldığı araç, diğer sürücülerin dikkatini çekince ortaya çıktı.

Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde gördüklerini yazan sürücüler, polis ve hayvanseverleri harekete geçirdi. Olay yerine vardıldığında ise kötü şartlar nedeniyle bazı köpeklerin çoktan öldüğü anlaşıldı. Aktivistlerden biri, “Ufacık bir kafesee 5 veya 7 köpek sığdırmışlar. Gördüğümüz manzara karşısında çok üzüldük” şeklinde konuştu. Kafesleri araçtan çıkaran gönüllüler, geceyi yorgun düşmüş köpekleri besleyerek geçirdi. Özel bir köpek kurtarma merkezinin köpekleri sahibinden 5 bin 900 euro’ya satın alması sevindirirken, yeni sahipleri bulunana kadar burada kalmalarına karar verildi.

Author

Vet. Hek. Seracettin ÖZTÜRK

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>